خیلی عالی است خداوند توفیق دهد
در مقالات جوملا سه شنبه, 08 دسامبر 2015 12:32
:o;):p:o:):D:o:(;):(:p:o:D:):):D:o:o:p:(:(;);):(:(:p:o:D:):D:D:o:o:p:p:(:(;););):(:(:p:o:D:D:D:D:D:)...
در مقالات جوملا سه شنبه, 16 دسامبر 2014 07:57
سلام دوست عزیز از عکسهای زیبایت خوشم آمد لطفا اگر از فل...
در مقالات جوملا پنج شنبه, 03 جولای 2014 18:18
محمدعلی{سخایی} posted a comment in تصاویر 1
بسیارعالی است خوشم امد
در مقالات جوملا پنج شنبه, 27 مارس 2014 19:50
فعالیت های خوبی داشته اید امید واریم در آینده کار ها و ف
در مقالات جوملا سه شنبه, 17 سبتامبر 2013 18:45
السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع). کربلا آرزوی ماست خدایا برسان.
به حول و قوه پرودگار و توجه خاص جضرت ولی عصر (عجج) مسجد جامعع، حوزه علمیه و مرکز فرهنگی تحقیقاتی سرور کائنات (ص) واقع در غرب کابل جاده شهید مزاری-سرگ بیست متره -شهرک عرفانی به بار نشسته و به تاریخ 1396/9/15 مراسم افتتاحیه آن برگزار گردیده و هم اکنون تعداد 200 نفر متعلم و 10 نفر استاد در آن مشغول تعلیم و تعلم است.
مسجد و مدرسۀ علمیه محمدیه (ص) واقع در غزنی قلعۀ امیر محمد
سوم شعبان سالروز میلاد حضرت امام حسین(ع) سرور آزادگان جهان، چهارم شعبان سالروز میلاد حضرت ابوالفضل العباس(ع) سمبل مقاومت و وفاداری و چهارم شعبان سالروز تولد حضرت امام زین العابدین(ع) زینت عبادت کنندگان برهمه شیفتگان امامت و ولایت مبارکباد‍
اعیاد شعبانیه مبارک باد

گزارش احداث حوزه علمیه و مرکز تحقیقاتی سرور کائنات واقع در شهر کابل و مسجد ومدرسه علمیه محمدیه (ص) واقع در قلعه میری شهر غزنی.
براساس رسالت اصلی هر طلبه که در حوزه علمیه تحصیل کرده باشد و با علوم اسلامی آشنای پیدا کرده باشد وظیفه اش تبلیغ احکام دین براساس آموزه های    اسلام ناب محمدی (ص) و مذهب حقه جعفری و سیره اهل بیت عصمت وطهارت (ع) است و لذا در راستای یافتن زمینه مناسب برای انجام وظیفه و رسالت حوزوی خود بودم که فضل و کمک خداوند سبحان و توجه خاص امام زمان (عج) شامل حالم شده و این زمینه فراهم شد.

 
شکر گزارم خدای را که بر ما منت نهاده و در ذیل توجه خاص حضرت حجت ابن الحسن (عج) این توفیق بزرگ را نصیب برادران عزیز و محترم ما الحاج ابراهیم نوری، الحاج حشمت الله نوری، الحاج عنایت الله نوری و برادران شان نمود که هزینه اولیه بنای ساختمان حوزه علمیه و مرکز فرهنگی تحقیقاتی سرور کائنات حضرت محمد مصطفی (ص) را بعهده گرفتند. روایت از امام جواد (ع) در کتاب تحف العقول
 صفحه 826  است که فرمودند. المومن یحتاج الی توفیق من الله و واعظ من نفسه و قبول ممن ینصحه. مومن برای به سعادت رسیدن و انجام کار خیر همیشه نیاز به توفیق خداوند دارد تا این نعمت نصیب کسی نشود ممکن نیست موفق به عمل نیک وخیر شود بخصوص در جای که مساله اقتصادی و مالی مطرح باشد زیرا ضرب المثل هم است که، پول دادن جان دادن است. از طرفی هم شیطان همشه بدنبال وسوسه و فریب دادن انسانها است و نمی گزارد که بنده توفیق کار خیر را پیدا کند. لذا خدا را سپاس می گویم که این توفیق بزرگ را شامل حال برادران محترم ما نمود.
همین طور خدا را شاکریم که بر من منت گذاشته توفیق عنایت نمود تا در سایه ی عنایت و توجه خاص حضرت ولیعصر(عج) توانستم وظیفه اجرای این پروژه بزرگ علمی، فرهنگی را بعهده بگیرم،

 

با توجه به اینکه من بخاطر از کار افتادن کلیه هایم مدت نه ما می شد که پیوند کلیه شده بودم و طبق دستور پزشکم نیاز جدی به مراقبت های ویژه و استراحت داشتم اما با پیش آمدن زمینه مناسب و اهمیت مثله و با در نظرداشت تمام احتمالات چه به ثمرنشستن این امر خیر و چه امورات صحی جسمانی خودم که پیش بینی می شد من با توکل به خداوند متعال برای انجام این پروژه کلان علمی فرهنگی در تاریخ 25/5/ 1395 عازم افغانستان شدم بر اساس ضرورت و نیاز های جامعه تصمیم بر این بود که این حوزه علمیه و مرکز فرهنگی تحقیقاتی در شهر کابل آن هم در منطقه مناسب و مورید نیاز ساخته شود بدین منظور من وقتی وارید کابل شدم همرا با برادرم الحاج ابراهیم نوری مناطق زیادی را دنبال کردیم تا اینکه بهترین جای را در سرک بیست متره یافتیم چون از هر جهت این منطقه را لحاظ کنیم مناسب است.
 اول: با استقبال گرم و پور شور مردم محل روبروشدیم که این مهم است که خود مردم مشتاق و خواهان و حامی چنین کاری باشد که الحمد لله مردمان این منطقه سخت مشتاق چنین مرکز علمی فرهنگی بودند.
 ثانیا: جمعیت بسار زیادی در این محل زندگی می¬کنند که خود بر رونق و شکوفای آن خواهد افزود.
 ثالثا: محل مذبور در متن شهر واقع شده و قابل دست رسی برای همه است.

 
  رابعا: از دو طرف کوجه عمومی رویش آمده از یک طرف سرک بسیت- متره کوجه پنج متره، از طرف دیگر کوچه هجده متره- کوجه هشت متره.
نوت: محل این بنای علمی فرهنگی در غرب کابل جاده شهید عبدالعلی مزاری (ره) سرک بسیت متره قرار دارد که بعد از یک ماه و پانزده روز با پیشنهاد مردم محل موفق به یافتن این مکان شدیم و زمین آن به مصاحت چهارصد متر مربع به مبلغ دوملیون و پنصد و نود هزار افغانی از شخصی بنام مولاداد خریداری شد که در قسمت خریداری زمین جناب الحاج ابراهیم نوری با همکاری و هماهنگی مردم محل زحمت زیادی کشیدند،  خداوند به ایشان و مردم این محل اجر و پاداش فراوان عطا نماید.

  در تاریخ 15/7/1395 روز پنچشنبه ساعت نه بجه صبح با حضور برخی علما و شخصیت ها و مو سفیدان و مردم محل و  با تلاوتی چند از آیات نورانی قرآن کریم توسط برادر محترم ما جناب جواد اخلاقی و سخنان کوتاهی بنده حقیر محمد اسحاق روشن و سخنان کوتاهی از برادر محترم جناب داکتر بصیر و سخنان کوتاهی حجت الاسلام امیری مراسم افتاحیه حوزه علمیه و مرکز فرهنگی تحقیقاتی سرور کائنات حضرت محمد(ص) بر گزار شد و در تاریخ 22/7/1395 مطابق 12 محرم 1438 روز جمعه عملا کار ساخت و ساز این پروژه علمی فرهنگی و تحقیقاتی شروع شد.


 در این جا لازم می¬دانم از برادران خیر و محترم خود الحاج ابراهیم نوری، الحاج حشمت الله نوری، الحاج عنایت الله نوری و برادرانشان کمال تقدیر و تشکر می کنم  که هزینه اولیه این حوزه علمیه و مرکز فرهنگی تحقیقاتی سرور کائنات حضرت محمد(ص) را بعهده گرفتند خداوند بزرگ به شایستگی از ایشان قبول فرماید و اجر و پاداش شان  را سعادت دنیا و آخرت قرار دهد. هم چنین از مردم محل وموسفیدان به خصوص وکیل صاحب فهیمی، آقای وفای، آقای راسخ، حاجی صاحب، کربلای باقر، عبد الخالق، عزیز الله زاهدی و دیگر برادران که در راستای به ثمر رسیدن این پروژه مقدس همکاری و تلاش زیاد کردند تقدیر و تشکر می کنم. همین طور از برادر محترم خود جناب حجت الاسلام امیری که همکاری و تلاش زیاد در این زمینه داشتن تقدیر و تشکر می¬کنم.
در اخیر از همه مومنین و خیرین محنرم دعوت می¬کنم در ادامه این بنای خیر و به ثمر نشستن و بهره برداری آن سهم بگیرند تا با فضل و عنایت خداوند و در سایه¬ی توجهات حضرت ولی عصر (عج) و همکاری های خیرین عزیز به کمال رسیده و به ثمر بنشیند. اجر همه تان با خداوند. والسلام علیکم و رحمه الله،.
محمد اسحاق روشن 
 از ثمرات ایام تبلیغی سال جاری در ماه با برکت، رمضان المبارک،شروع کار ساختمانی مسجد و مدرسه علمیه محمدیه (ص)در (قلعه میری)شهر غزنی بود،

که به سعی و تلاش برادران هریک حجج اسلام آقایان جمالی و امینی ومحمدی وبقیه برادران مبلغ،و همکاری عده ای از برادران متدین و علاقه مند شهر غزنی صورت گرفت، زمین این مدرسه به مساحت هزارو صد متر در منطقه از موقعیت حساس برخوردار است که فعلا حدود 300متر آن در قالب سه طبقه زیر کار رفته است وهم اکنون دو طبقه آن اعمار و یک طبقه آن قابل بهره برداری است. خوب است که بدین وسیله از تمام مردم که در ساخت این بنای عظیم همکاری نموده اند به خصوص برادر عزیز جناب حاجی جواد که ساخت یک طبقه آن را به عهده داشته اند، تشکر وقدر دانی نموده از خداوند بزرک توفیق برای شان مسالت نمایم . از آن جای که وظیفه علما تبلیغ احکام دین و ارشاد مردم می باشد. از طرفی شرایط حاکم بر جامعه ما و ظیفه علما و طلاب را سنگین تر نموده است روی این ضرورت ها ما جمعی از طلاب و علما دنبال این فرصت  بودیم تا بتوانیم در شرایط حساس و فضای به اصطلاح دمکراسی و آزادی حاکم بر جامعه بتوانیم گوشه-ی از مسولیت های خویش را ادا کنیم زمین که در سالهای قبل از هزینه مدرسه محمدیه واقع در ولسوالی قره باغ منطقه قلیاقول توسط علما و برادران مومن.... در شهر غزنی منطقه قلعه میری خریداری شده بود.الحمد لله به همت متدینین به انجام رسید و انشاء الله به زودی کار فرهنگی و تعلیم و تعلم در آنجا شروع خواهد شد.والسلام                                                                                  علی مدد امینی

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

 1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟
حضرت محمد صلى الله عليه و آله و سلّم : إنَّ العبدَ لَيَرفَعُ يَدَهُ إلى اللّه ومَطعَمُهُ حَرامٌ ، فكيفَ يُستَجابُ لَهُ وهذا حالُهُ ؟! همانا بنده دستش را (براى دعا) به درگاه خدا بالا مىبرد در حالى كه خوراكش حرام است ؛ با چنين حالى ، چگونه دعايش مستجاب شود ؟. إرشاد القلوب : 149 منتخب ميزان الحكمة : 196
 • در سایۀ قرآن و عترت
 • بانگ ادعیه و اذکار ماهها سال به تفصیل ساعات مختلف در طول روز، هفته، ماه، سال
 • ویژه نامه اعمال شب و روز عید قربان
 • اطلاعات جامع و کامل در مورد عید غدیر خم - کلیک کنید
 • اطلاعات راجع به محرم و عاشورا -کلیک کنید
 • عاشورا و مهدویت
 • انواع تصاویر - بیا و بیبین
 • تصاویر زیبا و جذاب
 • عکسهای زیبا و دیدنی
 • اربعین حسینی و دهه آخرصفر
 • تصاویر دیدنی - عید سعید فطر
 • SMS به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) ـ
 • اس ام اس های مذهبی ویژه ایام فاطمیه2
 • 13 رجب سالروز مولود کعبه
 • مولو کعبه شهید محراب
 • ماه مبارک رمضان ماه مهمانی خدا
 • روزه در اسلام
 • ماه رمضان ماه بخشش ماه وصال ماه رحمت
 • روز قدس در کلام امام خمینی (ره)
 • مناسبت های ماه ربیع الاول
 • تفصیل مناسبت هایی ماه ربیع الاول
 • ولایت فقیه
 • اعمال ماه های قمری
 • مشرق نیوز+خبرهای تازه
 • تمامی حقوق برای مجمع علمی فرهنگی اجتماعی ارشاد محفوظ است.