ورود به سایت

نظرات

www.healthandworkoutplan.com www.lawinformation.us www.mybusinessplan.us www.stylesbeautytips.com ww...
Make use of a travel agent that provides travel deals for handicapped travelers. Booking plane ticke...
I am sure you see the trend here... Commercial Mortgage Financing can be used in practically any ind...
I am sure you see the trend here... Commercial Mortgage Financing can be used in practically any ind...
I am Saumya Giri a younger and dynamic lady residing in the town of Delhi. I am absolutely dedicated...
السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع). کربلا آرزوی ماست خدایا برسان.
به حول و قوه پرودگار و توجه خاص جضرت ولی عصر (عجج) مسجد جامعع، حوزه علمیه و مرکز فرهنگی تحقیقاتی سرور کائنات (ص) واقع در غرب کابل جاده شهید مزاری-سرگ بیست متره -شهرک عرفانی به بار نشسته و به تاریخ 1396/9/15 مراسم افتتاحیه آن برگزار گردیده و هم اکنون تعداد 200 نفر متعلم و 10 نفر استاد در آن مشغول تعلیم و تعلم است.
مراسم افتتاحیه مسجد جامعع، حوزه علمیه و مرکز فرهنگی تحقیقاتی سرور کائنات (ص) واقع در غرب کابل جاده شهید مزاری-سرگ بیست متره -شهرک عرفانی
مسجد و مدرسه محمدیه واقع در- غزنی - شهرگ قلعه امیری
مسجد جامع حضرت زینب (س) واقع در بلدرغان - ولسوالی قره باغ - ولایت غزنی
آثار تشکل ارشاد
زندگی پایزی و زمستانی دوستان همیشه بهاری باد.

 

اربعین حسینی یا بزرگترین هماییش قرن.

فرا رسیدن حادثه ای المناک اربعین حسینی گر چند تداعی خاطرات تلخ برای شیعیان است ولی نمایشنامه ای بی نظیری است که برای دنیای امروز درک آن ضروری است، زبان اربعین حسینی گویای زنده ای از تعالیم بی مانندی است که در طول قرون مثال زدنی ونمونه است و در پهنای گذشت زمان نه تنها کهنه نگردیده است بلکه هرچه از عمر آن می گذرد هم در جهت کمی وهم در جهت کیفی تماشایی تر می شود. خلق این ترنم بدیع درسال جاری با حضور بیش از 26 ملیون انسان از 50 کشور جهان با 17 هزار موکب خدمات دهی برای این انبوه جمعیت انسانی خارج از توان تحلیل مادی گرایانه است وباید با دید دیگری به آن نگاه کرد وبنده در ابعاد گوناگون اجمالا به آن اشاره می کنم.

 

الف) حضور جمعیت عظیم در این همایش از اقوام مختلف به این معنا نیست که در میان هر قومی شرکت در این رژه ای بزرک، مخصوص افرادی باشد که دارای تدین وایمان بیشتر وعلاقه ای شدید نسبت به اهل بیت پیامبر (ص) به خصوص امام حسین علیه السلام باشد بلکه ازمیان هر قوم فقط این عده قادر به حضور در مراسم اربعین گردیده اند والا اگر امکانات و بستر مناسب فراهم گردد می توان گفت که شاهد تجمع عظیمی بیش از این ها خواهیم بود.

ب)  این تجمع بزرگ همانند ندارد. این تجمع عظیم که هرسال در اربعین تحقق پیدا می کند، از نظر کمی در جهان معاصر نظیر ندارد. شما تجمعات با اغراضهای متفاوت در عالم زیاد مشاهده می کنید اما نه به این حد، اگر در جای از جهان حضور بیست وشش ملیونی پیدا کنید یا  نیمی از آن را یا حد اقل ربع ازآن را به قطع و یقین، تمام خبرگذاریهای جهان آن را پخش نموده و در انظار جهانیان قرار خواهند داد و چنین چیزی تابه حال نه دیده شده ونه شنیده شده ونه حد اقل امکان  حصول هم چنین چیزی در اذهان متصور است .

ج)  از نظر کیفیت این تجمع عظیم دارای ارزشهای انسانی در حد اعلا می باشد، می توان گفت که تنها تعلیمات دینی و آموزه های عاشوری حسینی می­تواند این ارزشها را در ابعاد گوناگون خلق نماید که البته حاصل اخلاق اسلامی با رویکرد مکتب عاشورایی آن است که در هیچ طرز تفکر مادی گرایانه ویا غیر مادی قابل تصور نیست، هم در رویه ای نیک میزبانهای این تجمع وهم در رویه ورفتار ملیونها مردمی که از اقوام مختلف ومذاهب و بعضا ادیان مختلف وفرهنگ های مختلف دور هم جمع می شوند.

حضور ملیت های مختلف در کنار هم در تمام ایام قبل وبعد اربعین حضور ساده ای نیست که بتوان از قانون واز مجریان قانون ویا دولت خاصی سخن به میان آورد بلکه همه ای این جمعیت عظیم وقتی از منزل شان آماده ای حرکت می شوند مردم ساخته شده ای اند که همه ای این جمعیت همدیگررا برادر خود حساب نموده وجز خود گذری چیزی در ذهن شان خطور نمی کند، بر فرض مثال اگر در میان راه بر کسی آسیب وارد شود دیگری که او را هیچ نمی شناسد واز قوم وتبار یا هم زبان او هم نیست فورا به او کمک نموده ودر حد آخرین توان می کوشد نیاز مندیهای او را برآورده سازد وبه یقین می شود گفت که ایثار اسلامی به نهایت زیبایی خودش، در اربعین تجلی پیدا می کند که در هیج جای عالم شما نظیر آن را پیدا نمی توانید.

در مدت حد اکثر بیست روز حضور این جمعیت تعدی وتجاوز نسبت به حقوق همدیگر دراین تجمع صورت نمی گیرد وهیج گونه دعوا ومرافعه ای در میان این جمع نیست زیرا همه­ی این مردم خود را در پیشگاه کسی می بینند که عظمت او در تمام لحظات این ایام بلکه بالاتر در ایام دیگر در سراسر زندگی وی را احاطه کرده است .وبنده گی خدا که یگانه هدف امام حسین علیه السلام بود تبارز پیدا کرده است وهمه ای مردم به ذکر وتسبیح الهی مشغول وکسی در فکر روزی شان وحفظ منافع مادی شان نیست که متاسفانه بیشترین در گیری های بشر از همین راه است.

اما میزبانان این تجمع بزرک دارای خصلتهای بی شماری است که به نظر من دقیق ترین افراد هم عاجز از شمارش آنها است. چه اینکه برآورده ساختن احتیاجات حدود بیست وشش ملیون انسان از توان یک دولت هم به آسانی ساخته نیست چه رسد به یک موسسه یا موسسات. شما حد اقل ده روز حساب نمایید که بیست وشش ملیون آدم با بهترین وجه ار تزاق نموده باشد هیج کسی احساس کمبود نکرده باشد این با محاسبه ای عادی بر آورد نمی شود به این دلایل .

اولا: تمام مردمی که وظیفه ای پذیرای مردم را به عهده می گیرند از وضعیت مالی فوق العاده ای برخوردار نیستند که بگوییم مازاد بر درآمد شان در این جاها مصرف می شود، بلکه مردم از یک زندگی معمولی وساده، بلکه در اکثر موارد زیر خط فقر زندگی می کنند وشاید هم اظهار می کنند که ما در طول سال هر چه کار می کنیم برای اربعین است.

ثانیا: حرکات از این مردم دیده می شود که با روح عرب ساز گار نیست مردم عرب که ادعا می کرد سرش باید بلند تر از دیگران بریده شود امروز بیاید و روی خاکها خود را فرش نماید تا زوار از روی او بگذرد وامروز هم در خارج از چوکات امام حسین اکثریت گرفتاریهای اعراب از این روحیه است.ویا جورابهای زوار را بشوید ویا پاهای او را شستشو دهد وتمام خانه اش را در اختیار مردمی قرار دهد که اصلا نمی شناسد ودر طول عمر یکبار هم ندیده است وشاید یکدفعه ای دیگر هم نبیند و.......نکات فراوان دربرخورد عراقیها با زوار اربعین وجود دارد که از وسع این مقوله خارج است و فقط در دایره مکتب عاشورای و کرامت حسینی قابل تحلیل است.هرفردی باید خود برود وخلق این آثار عظیم را از محبان امام حسین (ع) و امت اسلامی مشاهده کند.

 می شود گفت که خلق این عظمت وکرامتهای بی شمار توسط مردم عراق نه تنها شیعیان بلکه همه ای جهانیان را تحت تاثیر قرار داده است به گونه که کم کم در میان همه ای مردم رونق پیدا می کند والان می شود به حقیقت کلام حسین علیه السلام رسید که فرمود: ان کان دین محمد لم یستقیم الا بقتلی فیاسیوف خذینی. حیات دین محمد با قتل فرزند بزرگوارش امام حسین آغاز گردید وکربلا واربعین حسینی هر روز بیشتر از گذشته  توجه جهان وجهانیان را به خود معطوف ساخته وایجاد جاذبه می کند کما اینکه خصلت های یزیدی وخشونت های شمری هر روز بیشتر از گذشته چهره های دد منشانه ای عمر سعد سازان وشمر سازان ویزید آفرینان زمان را برملا می سازند کسانیکه در روند شمر سازی کار می کنند هر چند ظاهر شان را در پشت نقابهای دروغین اسلام بپوشانند لاجرم رسوا گردیده وچهره های حقانیت حسینی وزینبی عالم تاریک را روشن خواهد کرد فقط صبر زینبی می خواهد والسلام 

 

نظر خود را اضافه کنید.

Post comment as a guest

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بارگذاری نظرات قدیمی تر

حدیث اخلاقی

حضرت علی علیه السلام اَلْخَيْرُ لا يَفْنى؛ كار خير هرگز فانى نمى شود. شرح غررالحكم: ج 1، ص 229

لینکستان

همراه با قرآن و عترت

 • در سایۀ قرآن و عترت
 • بانگ ادعیه و اذکار ماهها سال به تفصیل ساعات مختلف در طول روز، هفته، ماه، سال
 • ویژه نامه اعمال شب و روز عید قربان
 • اطلاعات جامع و کامل در مورد عید غدیر خم - کلیک کنید
 • اطلاعات راجع به محرم و عاشورا -کلیک کنید
 • عاشورا و مهدویت
 • انواع تصاویر - بیا و بیبین
 • تصاویر زیبا و جذاب
 • عکسهای زیبا و دیدنی
 • اربعین حسینی و دهه آخرصفر
 • تصاویر دیدنی - عید سعید فطر
 • SMS به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) ـ
 • اس ام اس های مذهبی ویژه ایام فاطمیه2
 • 13 رجب سالروز مولود کعبه
 • مولو کعبه شهید محراب
 • ماه مبارک رمضان ماه مهمانی خدا
 • روزه در اسلام
 • ماه رمضان ماه بخشش ماه وصال ماه رحمت
 • روز قدس در کلام امام خمینی (ره)
 • مناسبت های ماه ربیع الاول
 • تفصیل مناسبت هایی ماه ربیع الاول
 • ولایت فقیه
 • اعمال ماه های قمری
 • مشرق نیوز+خبرهای تازه
 • آمار بازدیدکنندگان

  امروز578
  دیروز1709
  این هفته5365
  این ماه31496
  کل بازدیدها502332

  آی پی شما: 54.205.211.87
  Powered by CoalaWeb

  تمامی حقوق برای مجمع علمی فرهنگی اجتماعی ارشاد محفوظ است.